Entertech - Entertech İstanbul Teknokent Ev Sahipliğinde “Uluslararası Bilim Kadınları Kahvaltısı” Gerçekleşti

Entertech İstanbul Teknokent Ev Sahipliğinde “Uluslararası Bilim Kadınları Kahvaltısı” Gerçekleşti

16-02-2022

Entertech İstanbul Teknokent ev sahipliğinde, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa (İÜC) desteğiyle Uluslararası Temel ve Uygulamalı Kimya Birliği'nin (IUPAC) kuruluşuna bağlı olarak küresel çapta organize edilen ve kimya alanında çalışan bilim kadınlarını bir araya getiren "Uluslararası Bilim Kadınları Kahvaltısı" (Global Women’s Breakfast) “geleceğin bilim kadınları” ile birlikte gerçekleşti.

 

Etkinlikte açılış konuşması yapan Entertech İstanbul Teknokent Genel Müdürümüz Sn. Muhammed Kasapoğlu, geleceğin bilim kadınlarına girişimcilik ekosistemi içerisinde gerek akademik hayatta gerekse iş hayatında proje üretmenin değerini vurguladı. Entertech Kuluçka Merkezi ve Girişimcilik Yönetimi sorumlusu Sn. Hasan Kömürcü ise TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı hakkında bilgi vererek, iş fikirlerinin hayata geçirilmesinin önemi anlattı.

İÜC Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümü, Fiziksel Kimya Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşe Zehra Aroğuz, IUPAC tarafından organize edilen etkinliğin önemini vurguladı. İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa olarak dünya çapında çeşitli ülkelerden 400’e yakın üniversite ve kuruluşun katılımı ile gerçekleşen bu organizasyonun bir parçası olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirtti. Bu etkinliğin gerçekleştirilmesine destek veren başta İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın’a ve İÜC Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol İnce’ye aynı zamandan ev sahipliğinden ötürü Entertech Genel Müdürü Muhammed Kasapoğlu’na teşekkür etti. Prof. Dr. Aroğuz, bu tür toplantıların kimya alanında çalışan ve çalışacak olan bilim insanlarının ortak projeler yürütebilmeleri açısından da önem taşıdığını ifade ederek konuşmasına son verdi.

 

Program, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

Son Eklenen İçerikler

Ekosisteme İyi Tohum

TEYDEB 1507 Programı 2021 Yılı 2. Çağrısı Sonuçları Açıklandı

İstihdama Destek