Entertech - Firmalarımızdan Hextech Green, Keiretsu Forum Türkiye’den 1.7 Milyon Dolar Değerleme Üzerinden Yatırım Aldı

Firmalarımızdan Hextech Green, Keiretsu Forum Türkiye’den 1.7 Milyon Dolar Değerleme Üzerinden Yatırım Aldı

13-08-2021

İstanbul Teknokent Entertech bünyesinde 2009 yılından beri “topraksız tarım” mottosu ile  faaliyetlerini yürüten firmalarımızdan Hextech Green, melek yatırımcı ağı Keiretsu Forum Türkiye’den 1.7 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.

İç mekan tarım teknolojisi ürünleri Ar-Ge’si yapan Hextech Green, topraksız tarım modeline yenilik getirmektedir. Ürettikleri ürünler ile bitkisel üretimin kırsaldaki tarla ve seralar dışında şehirlerde de yapılabilecek olması, hiç toprak ve güneş ışığı olmadan çok az su ile ve hiç atık bırakmadan şehirlerdeki ev ve iş yerlerinde de kimyasal kirliliği olmayan tarım ürünleri yetiştirebilecek olması sektöre getirdiği yeniliklerdendir.

“Topraksız Tarım Yöntemi”

Geliştirdikleri özgün teknoloji ile hızlandırılmış süreç makine tarafından yönetilmekte, kimyasal kirliliği olmayan gıdalar üretilmektedir. Tamamı yerli ve doğal ürünler kullanarak geliştirilen “katı bitki yetiştirme ortamı” sayesinde tüketicilerin; evinde, iş yerinde, balkonunda, terasında kısacası her bölgede toprak kullanmadan sağlıklı ve organik olarak kendi sebze ve meyvesini yetiştirmesi mümkün kılınmaktadır. Akıllı tarım makineleri ile yapılan bitki yetiştiriciliği toprak, su ve hava kirliliği ortaya çıkarmadığından tarımsal faaliyetin karbon ayak izini de oluşturmamaktadır.

“Global Bir Marka Olma Yolunda”

Dünyada 2023 yılında 40,25 milyar dolar olacağı öngörülen iç mekan yetiştiriciliği tarım teknolojisi pazarından 62,80 milyon dolar ile yüzde 0,16 pay almayı hedeflediklerini belirten firmamız Hextech Green’in kurucusu kadın girişimci Bilge Akgün, hedef pazarlarının ise Türkiye’de kırsal alanda tarlalarda ve seralarda sebze yetiştiren 2,5 milyon çiftçi ve hobi tarımı ürünleri için 15 milyon hanenin olduğunu dile getirdi. Dış pazarda ise iklimi ve toprak yapısı tarımı kısıtlayan olumsuz koşullara sahip ve organik bilinci gelişmiş tüm ülkelerin olası müşterileri olduğunu olası müşterileri olduğunu da belirten Akgün, aldıkları yatırım ile teknolojiyi ve mesleki tecrübelerini kullanarak birkaç yıl içinde global bir marka olmayı hedeflediklerini de paylaştı.

 

Hextech Green, 4,5 yıllık geliştirme sürecinin ardından hobi tarımı için 6, profesyoneller için ise 7 farklı ürün geliştirdi. 2020 yılında ürün satışına başlayan Hextech Green tarafından geliştirilen ürünlere hextechgreen.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Firmamızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Son Eklenen İçerikler

Ekosisteme İyi Tohum

Entertech İstanbul Teknokent Ev Sahipliğinde “Uluslararası Bilim Kadınları Kahvaltısı” Gerçekleşti

TEYDEB 1507 Programı 2021 Yılı 2. Çağrısı Sonuçları Açıklandı

İstihdama Destek